Firma

Szukasz miejsca na siedzibę firmy? Skorzystaj z wirtualnego biura

• Zakładki: 46


Od pewnego czasu działalność wielu firm przenosi się do Internetu. W ostatnich miesiącach szczególnie istotna dla ciągłości funkcjonowania gospodarki stała się praca zdalna. Okazuje się, że jest to wygodna, ale też tania forma prowadzenia działalności. Na pewno chętnie skorzystają z niej przedsiębiorcy, którzy dopiero szykują się do rynkowego debiutu. W zderzeniu z kosztami wynikającymi z zarządzania firmą, szybko czują oni potrzebę redukcji opłat i poszukiwania oszczędności. To możliwe np. poprzez wynajęcie wirtualnego biura, które jest znacznie tańsze w utrzymaniu od stacjonarnego.

Na czym polega wirtualne biuro?

Wirtualne biuro jest alternatywą dla stacjonarnego – masz je do swojej dyspozycji, ale się w nim nie pojawiasz. Potrzebne Ci jedynie formalnie, aby mieć adres, pod którym firma zostanie zarejestrowana. To przestrzeń, którą udostępnia Ci firma zewnętrzna na zasadzie outsourcingu. 

Tzw. virtual office jest pojęciem znanym i używanym na całym świecie – od pewnego czasu zyskuje na popularności również w Polsce. Nie ogranicza się wyłącznie do udostępniania adresu korespondencyjnego, ale też usług dodatkowych związanych np. z obsługą pism i dokumentów, które na ten adres są kierowane. To cała obsługa logistyczna, której zakres jest regulowany umową spisaną między najemcą a udostępniającym wirtualną przestrzeń.

Dla kogo wirtualne biuro jest dobrą opcją?

Zastanawiasz się, czy możesz skorzystać z wirtualnego biura, czy jest to opłacalne i w ogóle legalne? Zgodnie z orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2004 roku nic nie stoi na przeszkodzie, aby w obecnych realiach korzystać z potencjału, jaki stwarza virtual office.  To poszerza horyzonty zwłaszcza młodym firmom, które dopiero zaczynają zdobywać klientów i zarabiać, jednak w swojej działalności chętnie bazują na współczesnych osiągnięciach technologicznych. 

Zalety wirtualnego biura

Wirtualne biuro w Łodzi to nie tylko przestrzeń, która jest Ci udostępniania jako oficjalne miejsce prowadzenia działalności. To także sztab specjalistów, którzy zarządzają tą przestrzenią, zapewniając Ci stały dostęp do swoich usług i wspierając Cię w realizowaniu codziennych obowiązków (np. skanowaniu dokumentów czy odbieraniu poczty). Jakie są zalety korzystania z takiego rozwiązania?

  • Oddzielenie spraw prywatnych od zawodowych – adres domowy nie jest adresem prowadzenia firmy i nie widnieje w żadnych oficjalnych rejestrach,
  • zwiększenie prestiżu Twojej marki – biuro w łódzkim wieżowcu wzbudza większe zaufanie i szacunek niż siedziba w nieznanej lokalizacji,
  • oszczędność – wynajem stacjonarnego biura wraz z opłatami za media to często koszt przekraczający kilka tysięcy złotych (zwłaszcza w dużych miastach). Jako debiutant nie musisz narażać się od razu na tak duży wydatek. Zaoszczędzić, wynajmując biuro wirtualne,
  • brak ograniczeń – jeżeli Twoja działalność wymaga pełnej mobilności, dużo podróżujesz i zatrzymujesz się w różnych miejscach to dostęp do swojego biura możesz mieć cały czas bez żadnych przeszkód logistycznych.

Korzystanie z wirtualnego biura jest w pełni legalne, bezpieczne, regulowane przepisami i zapisami umowy, a także tanie. Warto rozważyć je szczególnie na początkowym etapie prowadzenia firmy.

 Artykuł powstał we współpracy z ABC Group Sp. z o.o. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
71 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *