Różne

Czy warto inwestować w nieruchomości? Dowiedz się, czym jest flipping!

• Zakładki: 31


Chciałbyś zainwestować zgromadzone oszczędności i zabezpieczyć swoją przyszłość? A może znudziła Ci się praca na etacie i szukasz wyzwań, które przyniosą wymierne korzyści? Inwestycje w nieruchomości mogą być odpowiedzią na Twoje aktualne potrzeby. Poznaj możliwości, jakie daje Ci rynek nieruchomości house flipping i zacznij zarabiać!

Flipping – co to jest i czy można na tym zarobić?

Coraz lepsza sytuacja finansowa pozwala nam nie tylko na wyższy standard życia, ale także na inwestycje, które generują kolejne zyski. Możemy inwestować na giełdzie, w bardzo popularne ostatnio kryptowaluty czy w nieruchomości. Jeśli dysponujesz sporą gotówką lub dużą zdolnością kredytową, możesz zakupić mieszkanie lub kilka mieszkań i wynajmować je. Jeśli mieszkanie kupisz na kredyt, który będziesz spłacał z wynajmu, nieruchomość będzie doskonałym zabezpieczeniem na przyszłość.

Jest jednak sposób na dużo większy zarobek – tu i teraz. Flipping polega na kupowaniu nieruchomości w okazjonalnej cenie (poniżej wartości rynkowej), remontowaniu i sprzedawaniu ich po cenie rynkowej, a nawet wyższej. Niektórzy wyszukują mieszkań w niskich cenach i bez remontu odsprzedają je drożej (choć nadal w cenie niższej niż rynkowa), najczęściej innym inwestorom.

Współpraca z podwykonawcami oraz biurem nieruchomości

Zanim podejmiesz się inwestowania w mieszkania na sprzedaż, musisz wiedzieć, jakie elementy są kluczowe, by inwestycje te były dochodowe. Najważniejszy we flippingu jest czas. Najpierw sprawne negocjacje podczas kupna, później szybko przeprowadzony remont, a następnie niezwłoczna sprzedaż mieszkania. Każde opóźnienie, każda zwłoka, to mniejszy zysk, czyli odczuwalna strata dla inwestora.

Dlatego, by dobrze zarabiać na nieruchomościach, należy planować i nieustannie się uczyć, a także poszukiwać nowych rozwiązań. Nie bez znaczenia jest także współpraca z dobrym biurem nieruchomości oraz zaufaną ekipą remontową. Biuro nieruchomości pobiera co prawda prowizję, ale dzięki dobremu pośrednikowi mieszkanie sprzedaż znacznie szybciej, a to jest najważniejsza zasada flippingu.

Na co zwracać uwagę, kupując mieszkanie na flipping?

Bardzo ważna jest lokalizacja mieszkania – centrum miasta lub ceniona dzielnica aglomeracji miejskiej gwarantuje większy zysk. Im większymi kwotami będziesz obracać, tym większe zyski możesz wygenerować. Jednak duży, luksusowy apartament jest trudniej sprzedać, dlatego na początku polecamy inwestować w kawalerki oraz M3 i M4. Z czasem, bogatszy o doświadczenie, ale i dodatkowy kapitał, będziesz mógł podjąć wyzwanie i zainwestować w duże mieszkanie, które po remoncie stanie się apartamentem o wysokim standardzie.

Warto również wiedzieć, jak remontować mieszkanie, by sprzedać je z jak największym zyskiem. Dla kupujących największą wartością jest nowa instalacja elektryczna, wyremontowana kuchnia i łazienka. Jeśli chodzi o pokoje, warto zainwestować w ładne, dobrej jakości podłogi i precyzyjną wykończeniówkę. Nie ma tu miejsc na żadne ubytki w tynku czy niedokładne pociągnięcie pędzlem. Ściany najlepiej pomalować neutralną, jasną – ale nie białą – farbą.

Metodą prób i błędów możesz wybrać dla siebie najlepszy model – drożej i szybciej sprzedasz umeblowane mieszkanie czy takie, które kupujący może umeblować samodzielnie? My polecamy złotek środek – zadbaj o stylową i praktyczną szafę wnękową, a pozostałą przestrzeń pozwól umeblować nowym właścicielom mieszkania.

Ile można zarobić na inwestycjach w nieruchomości?

Zastanawiasz się, ile można zarobić na house flippingu? Przyjmując, że masz możliwość kupienia naraz jednego mieszkania, które sprzedaż po trzech miesiącach po jego kupnie, a na jednym flippingu inwestorzy zarabiają od 20 do 40 tysięcy złotych (już po odliczeniu podatku), w ciągu roku zarobisz od 80 nawet do 160 tysięcy złotych. Po dwóch latach będziesz więc mógł kupić dwa mieszkania na flipping i podwoić zarobki.

Co ważne, flippingiem możesz zajmować się „po godzinach”, jak i „na cały etat”. Najczęściej jednak rynek nieruchomości pochłania całą uwagę inwestorów, a inwestycje stają się nie tylko sposobem na zarobek, ale i sposobem na życie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *