Różne

Zdrowie kobiet – przegląd suplementów diety dla pań

• Zakładki: 78


Dbanie o zdrowie powinno być ważnym elementem codziennego życia. Można działać na wiele sposobów, jednak coraz częściej oprócz regularnych badań, zdrowej diety i aktywności fizycznej sięgamy po suplementy diety. A tych dedykowanych dla kobiet, czy też wpierających ich organizm na różne sposoby jest na rynku wiele. Które są warte uwagi? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, dokonując wyboru? Przedstawiamy ciekawe i wartościowe propozycje kobiecych suplementów diety.

Zdrowa skóra, włosy i paznokcie

Bardzo często poszukiwaną grupą suplementów diety dla kobiet są preparaty, które pomagają w dbaniu o zdrowie i piękny wygląd skóry, włosów oraz paznokci. Mogą one wspomagać prawidłowe nawilżenie oraz odżywienie tkanek „od środka”, co poprawia na dłuższą metę ich wygląd. To preparaty jedno lub wieloskładnikowe, w postaci kapsułek, tabletek, żelek, proszku czy kropelek. Główne składniki aktywne zawarte w tej grupie suplementów dla pań to:

 • witamina A, E, tokoferole,
 • biotyna,
 • kolagen, witamina C,
 • kwas hialuronowy,
 • cynk,
 • antyutleniacze,
 • roślinne wyciągi, na przykład skrzyp polny.

Preparaty skoncentrowane na zdrowiu skóry, włosów i paznokci oddziałują także pozytywnie na inne układy organizmu. Mogą być dobrym wyborem nie tylko dla pań.

Witaminy, składniki mineralne i substancje odżywcze dla kobiet

Do chętnie wybieranych suplementów diety dla kobiet należą kompleksy witamin oraz minerałów, niejednokrotnie wzbogacone o roślinne ekstrakty czy inne substancje odżywcze. Zapewniają one pakiet najważniejszych witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu kobiety. Warto sprawdzić produkty takie jak:

 • Vit&Min FORTE z wysokobiodostępnymi witaminami i minerałami,
 • Witaminy ADEK,
 • Magnez z kompleksem witamin,
 • kwas foliowy,
 • witamina C i rutyna.

Ich skład, zawartość poszczególnych substancji aktywnych może różnić się nieco od suplementów dla mężczyzn, na przykład z uwagi na inne zapotrzebowanie w poszczególnych okresach życia. Takie codzienne suplementy mogą dodatkowo zapewniać wsparcie wątroby, pracy jelit czy uzupełnienie diety przy odchudzaniu.

Smukła sylwetka i sprawność fizyczna

Wiele kobiet dbających o figurę oraz aktywnie uprawiających sport sięga także po suplementy wspierające je w tych działaniach. Preparaty pomagające zredukować tkankę tłuszczową, poprawić trawienie czy wytrzymałość w trakcie ćwiczeń bywają bardzo ważnym składnikiem diety. Można sięgać po jednoskładnikowe preparaty, na przykład maślan sodu wspierający jelita czy l-karnitynę pomagającą przy aktywnościach związanych z odchudzaniem. Dobrym wyborem są również wieloskładnikowe suplementy, które mogą oddziaływać pozytywnie na organizm w różnoraki sposób.

Które suplementy diety dla kobiet wybrać?

Na rynku suplementów diety można znaleźć setki produktów dedykowanych kobietom. Warto sięgać przede wszystkim po suplementy sprawdzonych producentów, o dobrze przebadanym składzie i pochodzeniu. Szeroką ofertę suplementów proponuje firma https://ostrovit.com, która obecna jest na rynku od wielu lat. Powinniśmy jednak pamiętać, że dla zachowania zdrowia najważniejsze jest wieloaspektowe dbanie o organizm, a suplementy to jedynie pomocne produkty, nie zaś podstawa działania.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
69 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *