Nieruchomości

Zostało coraz mniej czasu, by zmienić piec na ekologiczne ogrzewanie!

• Zakładki: 80


W dobie rosnących cen paliw kopalnych, energii elektrycznej i pozostałych dóbr musimy pamiętać o tym, że zbliża się czas, w którym musimy wymienić stare kopciuchy na ekologiczne rozwiązania grzewcze.

Od dnia 01.01.2027 w całej Polsce będzie obowiązywać ustawa antysmogowa, która zobowiązuje obywateli do wymiany piecy na paliwa stałe na ich ekologiczne zamienniki.

Pompa ciepła – wygodne rozwiązanie grzewcze

Jednym z ekologicznych rozwiązań, które nie emitują zanieczyszczeń w powietrze, są pompy ciepła, które mogą pobierać energię cieplną z powietrza, wody lub gruntu.

Zasada ich działania jest zbliżona do lodówki. Z tym że pompy ciepła odzyskują ciepło i przekazują je do naszej instalacji centralnego ogrzewania. 

Pompy ciepła poza tym, że są ekologiczne, to są wygodne, ponieważ nie wymagają od użytkownika stałej obsługi. Są wyposażone w elektronikę, która po odpowiedniej konfiguracji pozwala urządzeniu pracować optymalnie bez ingerencji człowieka.

Pompę ciepła wykorzystasz zarówno do ogrzewania domu jak i ogrzewania ciepłej wody użytkowej. 

W zależności od producenta, modelu i mocy urządzenia sprawdzi się ono w nowych budynkach, gdzie zastosowano ogrzewanie płaszczyznowe – podłogowe, ale też w starym budownictwie, gdzie przeważają stare żeliwne grzejniki.

Wybór pompy ciepła 

W zależności od powierzchni domu, zastosowanych odbiorników ciepła i ocieplenia budynku będzie trzeba zastosować inną pompę ciepła o innej mocy. Wszystko po to, by urządzenie dłużej służyło domownikom i nie było z nim problemów.

W przypadku starych instalacji grzewczych i niedocieplonych domów sprawdzą się pompy ciepła Mitsubishi Electric Zubadan. To dlatego, że została w nich zastosowana technologia, która pozwala na zwiększenie efektywności sprężarki bez znaczącego zwiększania poboru energii elektrycznej.

Do mniej wymagających, nowych domów, w których zastosowano nowoczesną instalację centralnego ogrzewania sprawdzą się pompy ciepła Daikin

Dofinansowania do wymiany pieca na pompę ciepła

W naszym kraju poza lokalnymi programami dofinansowań dla domów dostępny jest program Czyste Powietrze, który pozwala na ograniczenie kosztów związanych z wymianą kopciucha na ekologiczne pompy ciepła.

Dodatkowo zostanie również uruchmiony nowy program, który oferuje pomoc finansową nowym domom i można z niego uzyskać dofinansowanie na powietrzną pompę ciepła.

Dodatkowo w ramach programu czyste powietrze możesz skorzystać z dodatkowych środków na montaż fotowoltaiki czy rekuperatora, który pozwoli ograniczyć straty ciepła w Twoim domu!

Ponadto w ramach termomodernizacji domu, będąc osobą fizyczną, możemy odliczyć kwoty faktur od podstawy naszego opodatkowania w ramach tzw. ulgi termomodernizacyjnej.

Blog o pompach ciepła i fotowoltaice

Jeśli interesuje Cię temat tych technologii, to zapraszamy na bloga firmy A2 Energy. Ich specjaliści tworzą wiele ciekawych wpisów na temat obsługi pomp ciepła, problemów związanych z doborem urządzeń i problemów z użytkowaniem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
72 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *