Technologie

Automatyka do bram wjazdowych i garażowych – co trzeba wiedzieć?

• Zakładki: 45


Napęd do bramy wjazdowej lub garażowej znacznie zwiększa komfort użytkowania i życia w domu – a dokładniej rzecz ujmując wyjazdu i wjazdu do domu. Podczas każdej ulewy, śnieżycy, mżawki i innej paskudnej pogody właściciele bram z automatyką nie muszą wychodzić z samochodu, po prostu jednym kliknięciem pilota uruchamiają napęd i brama otwiera się. Wspaniała wizja, prawda? Rozważasz zakup automatyki do bramy? Poznaj najważniejsze informacje na temat bram garażowych, wybierz najlepszy model i ciesz się wygodą. 

Czy nowa brama garażowa lub wjazdowa musi być droga?

Chciałoby się odpowiedzieć na to pytanie – to zależy. Przeglądając oferty producentów napędów z pewnością dostrzeżecie, że pomiędzy urządzeniami są bardzo duże różnice w cenie. Wiele osób ulega pokusie i decyduje się na automatykę od nieznanych producentów, czasem importowaną z Azji. Niestety korzystanie z takich napędów przypomina nieco ruletkę – nigdy nie wiadomo kiedy przestanie działać. Dlatego decydując się na zakup automatyki do bramy warto postawić na sprawdzonych producentów, takich jak Beninca. Trwałe materiały użyte do wykonania automatyki zapewniają jej długą i bezawaryjną pracę. Jeżeli dojdzie do ewentualnej awarii lub wystąpi konieczność wymiany części spowodowany eksploatacją, nie ma problemu z serwisem czy też dostępnością komponentów. 

Jeżeli planujesz wymianę bramy garażowej, warto zorientować się jakie możliwości daje rządowy program Czyste Powietrze. Jest to program dotacji do technologii, które mogą poprawić termoizolację domu. Do tych urządzeń zalicza się również brama garażowa z napędem. Oczywiście musi ona mieć odpowiednie parametry i spełniać wymagania określone w zasadach programu. 

Czy można zamontować napęd do starej bramy? 

Jest to pytanie bardzo często zadawane na forach i grupach tematycznych. Chcąc zaoszczędzić, wiele osób zastanawia się nad montażem do obecnej bramy automatyki. Takie rozwiązanie może być zrealizowane, jednak pod pewnym warunkiem. Przede wszystkim musimy dysponować informacjami na temat wagi bramy – na tej podstawie dobieramy rodzaj mechanizmu. Ważne jest też, by brama działała płynnie, pod żadnym pozorem nie może się zacinać, blokować. Jeżeli jednak masz wątpliwości, najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który udzieli fachowej porady. 
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Beninca.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
47 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *