Inwestycje

Dlaczego warto inwestować w wyjazdy integracyjne?

• Zakładki: 75


Pracownicy firm, w których nie ma odpowiedniej polityki personalnej, z zazdrością spoglądają na swoich kolegów, którzy mieli to szczęście, że trafili do przedsiębiorstw, które cenią swoich ludzi i zapewniają im między innymi wyjazdy integracyjne. Oczywiście taki wyjazd nie oznacza typowych wakacji, gdyż ma swoje ściśle określone cele, ale jego wartość dla zespołu jest ogromna. Praktycznie nie ma pracownika, który by się nie cieszył z powodu wyjazdu integracyjnego. Sprawdź, dlaczego wyjazdy integracyjne są ważne!

Dla kogo wyjazdy integracyjne?

Chociaż wyjazdy integracyjne kojarzą się zazwyczaj ze znanymi markami, to w praktyce nic nie stoi na przeszkodzie, by stały się zwyczajem nawet w niewielkich firmach. Praca zespołowa to ogromną sztuka, o którą powinno się dbać i która powinno się rozwijać. Ludzie w jednej firmie, którzy nie potrafi się ze sobą dogadać, prowadzą chorą rywalizację, nie szanują i nie wspierają innych w grupie, jako zespół nie osiągną sukcesów. Budowanie zespołu to proces. Można to robić między innymi dzięki wyjazdom integracyjnym.

Jakie są najważniejsze korzyści z wyjazdów integracyjnych?

Można zauważyć, że młode pokolenie, które wchodzi na rynek pracy, ma zupełnie inne oczekiwania wobec swoich pracodawców, niż pokolenie, które wchodziło na przykład do korporacji w latach 90. XX wieku. Sam etat nie jest przynętą dla świetnie wykwalifikowanego młodego człowieka. Jeśli taki pracownik zobaczy, że firma nie inwestuje w swoich ludzi, długo w niej nie zostanie. Tak więc wyjazdy integracyjne to wabik na najlepsze kadry. To również możliwość budowania zespołu od podstaw lub poprawienie relacji w już istniejącym teamie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą „Projekt Efektywny Wyjazdy integracyjne, team building, turystyka motywacyjna”.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
60 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *