Różne

Kunszt i precyzja zegarków Tissot

• Zakładki: 87


W dobie technologii wielu z nas rezygnuje ze standardowych zegarków tarczowych na rzecz telefonu. Mimo tego, zegarek to uniwersalna biżuteria, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, która podkreśla styl, pasuje do każdego ubrania i sprawnie pozwala odmierzać czas bez konieczności posiadania smartfona. Wybierając zegarek, warto kierować się zarówno jakością, jak i jego wyglądem. Niezawodnym wyborem są zegarki szwajcarskie Tissot, które od lat cieszą się uznaniem oraz renomą.

Zegarki Tissot — innowacja na pierwszym miejscu

Wielu z nas wybierając produkt, jakim jest zegarek, kieruje się historią marki oraz tradycją. Lata spędzone na rynku oraz zachowana pozycja to dowód na jakość produktu i jego niezawodność. Zegarki Tissot od pokoleń cieszą się uznaniem, precyzyjnie odmierzając każdą sekundę, minutę i godzinę. Kolebką Tissot jest Szwajcaria, która jest niemal legendą, gdy mowa o zegarkach. W 1853 roku w maleńkim, szwajcarskim Le Locle, niewielką, rodzinną manufakturę założyli ojciec i syn – Charles-Félicien Tissot  i Charles-Emile. Ideą była precyzja, kunszt oraz innowacja, dając początek innemu wymiarowi zegarmistrzostwa. Od tamtego czasu marka Tissot rozwijała się z niewiarygodną prędkością, goszcząc w różnych zakątkach świata, stając się nawet głównym dostawcą zegarków kieszonkowych dla Gwardii Imperium Rosyjskiego do roku 1917. Przełomem był dwudziesty wiek i pierwsze zmiany. Zegarki kieszonkowe były nieporęczne, więc stworzono produkt rewolucyjny – znane po dziś dzień zegarki na rękę. Wkrótce później pojawiły się nowy projekty: zegarki antymagnesowe, zegarki pokazujące 24 strefy czasowe, czy zegarki, których obudowa wykonana jest z kamieni Alp Szwajcarskich. Ten ostatni ukazuje jak głęboko zakorzeniona jest szwajcarska tradycja firmy, która pozostaje niezmienna do dnia dzisiejszego. Tissot latami rewolucjonizował rynek, wprowadzając udoskonalenia, nowości i innowacje, zyskując fanów na całym świecie. Zegarki Tissot wytrzymały próbę czasu. Nie straszny był im kryzys kwarcowy, gdy inne manufaktury upadały po wynalezieniu elektronicznych zegarków. Dołączyli wówczas do Swatch Group, pozostając na rynku aż do dziś, podtrzymując tradycję, wprowadzając udogodnienia i ukazując piękno oraz rzemiosło swego fachu. 

Zdjęcie: fabrykazegarkow.pl

Zegarek Tissot, czyli wieloletnia tradycja Swiss Made

Tissot to pionier w innowacjach i nowoczesnych rozwiązaniach. Szwajcarska tradycja nie tylko tworzy produkty, które wyprzedzają czasy, ale także odpowiada na potrzebny klientów, dbając o ich komfort i zapewniając najlepszej jakości produkty. Zegarki Tissot charakteryzują się ponadczasowością i dokładnością każdego ułamka sekundy. Ich twórcy to skrupulatni rzemieślnicy, którzy znają się na swoim fachu i wszystkich mechanizmach. Dzięki temu każdy zegarek szwajcarski to osobny, precyzyjny twór. W zegarkach Tissot znaleźć można takie mechanizmy jak autorski Powermatic 80 o wysokiej precyzji i 80-godzinnej rezerwie chodu, Swissmatic, charakteryzujący się nowoczesnymi rozwiązaniami i przystępną ceną oraz pięknie wykończony Valjoux, którego szczególną cechą jest wydajność i wytrzymałość. Tissot stworzył także przełomowe rozwiązanie, czyli zegarek antymagnetyczny, w którym wykorzystywany jest krzemowy włos balansu. Dzięki temu zegarki są wciąż dokładne, odporne na korozję i zmiany temperatury oraz – co było bardzo istotne w momencie ich wymyślenia – odporne na pole magnetyczne, zakłócające działanie. Obecnie zegarki Tissot posiadają dodatkowo sprężynę balansu, przez co użytkownik nie musi martwić się wstrząsami. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre zegarki Tissot posiadają certyfikat COS i wyposażono je w inne, bardzo przydatne funkcje. Znajdziemy w nich datowniki dni tygodnia oraz miesiąca, dokładne mechanizmy kwarcowe ze wskaźnikiem wyczerpania baterii EOL, chronografie, pokazującego czas jeszcze dokładniej, czy tachymetrze, mierzącego prędkość.

Zdjęcie: fabrykazegarkow.pl

Tissot – zegarki odpowiednie dla każdego

Innowacje zegarków Tissot niejednokrotnie wyprzedzały inne wynalazki. W 1999 powstał pierwszy zegarek dotykowy Tissot T-Touch, a obecnie produkowane są nawet takie, które zasila energia słoneczna. Firma tworzy liczne udogodnienia, dlatego pasjonaci sportu, stylu retro, a nawet nurkowania mogą wybrać produkt, który jest w stanie sprostać wyzwaniom. Tissot ma swojej ofercie produkty, które wizualnie nawiązują między innymi do felg, tylnego zawieszenia motocykla, czy starych samochodów, odpowiadając na oczekiwania klientów. Obecnie w ofercie znaleźć można zarówno modele w stylu nowoczesnym, jak i te, które sięgają do tradycji i klasycznych rozwiązań. Tissot to produkty uniwersalne, które sprawdzają się jako prezent zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn oraz przede wszystkim niezawodnie od lat nie zachwycają swoją jakością i precyzją wykonania.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
60 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *