Biznes

Na czym polega szkolenie ppoż. i kto może je przeprowadzić? Odpowiadają eksperci z H&S Solutions

• Zakładki: 54


Profilaktyka przeciwpożarowa to ważny element działań podejmowanych w ramach zapewnienia pracownikom bezpiecznych warunków pracy, a także ochrony mienia.  Szkolenie ppoż. jest obowiązkowe zarówno dla właścicieli oraz zarządców budynków, jak i ich użytkowników. Wymóg ten pojawia się w rozporządzeniu dotyczącym zasad BHP. Jak przebiega takie szkolenie i kto może je przeprowadzić? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Kto może przeprowadzić szkolenie przeciwpożarowe? 

Szkolenia ppoż. być przeprowadzane przez specjalistów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, inspektorów ppoż., techników lub inżynierów pożarnictwa. Ich wiedza i doświadczenie są gwarancją profesjonalnego i skutecznego przekazania informacji dotyczących bezpieczeństwa pożarowego. Jeśli zatem planujesz przeprowadzić szkolenie w swojej firmie, musisz skorzystać z usług profesjonalistów, czyli osób mających wymagane prawem kwalifikacje. Znajdziesz ich m.in. w firmie H&S Solutions, która specjalizuje się w szkoleniach BHP Wrocław, a także wszelkich działaniach związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, tj. szkoleniach dla pracowników, z obsługi gaśnic, próbnych ewakuacjach i wielu innych. 

Na czym polega szkolenie przeciwpożarowe?

Łączy teorię z praktyką i zawsze jest dopasowane do specyfiki obiektu i indywidualnych potrzeb uczestników. Program szkolenia obejmuje m.in. omówienie aktualnych przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej, charakterystykę zagrożeń pożarowych mogących wystąpić w danym obiekcie, a także na stanowisku pracy, zasady zachowania się w przypadku pożaru (alarmowanie straży pożarnej, ewakuacja, ograniczanie i zwalczanie pożaru) oraz naukę udzielania pierwszej pomocy w przypadku pożaru. W trakcie szkolenia uczestnicy mają również możliwość praktycznego zapoznania się z działaniem gaśnic i innych urządzeń ratowniczych. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *