Biznes

Jakie perfumy wybrać na rozmowę kwalifikacyjną? Najważniejsze zasady i nasze propozycje.

• Zakładki: 87 • Komentarz: 1


Zmiana pracy to moment niekomfortowy dla większości z nas. Wybierając się na rozmowę w sprawie nowej pracy staramy się zrobić na potencjalnym pracodawcy jak najlepsze wrażenie. Przygotowujemy perfekcyjne CV, przekonujący list motywujący, a na spotkanie wybieramy takie części garderoby, dzięki którym będziemy prezentować się profesjonalnie. A czy pamiętacie o doborze odpowiednich perfum? Zapachy – choć niedoceniane – mają dużą moc i powinny być traktowane na równi z takimi dodatkami jak krawat, czy biżuteria. Zanim jednak użyjecie ulubionych perfum, poznajcie kilka zasad, którymi warto kierować się podczas wyboru najlepszych perfum na rozmowę kwalifikacyjną. 

Wybór perfum na rozmowę kwalifikacyjną – ogólne zasady

Pamiętajmy, że perfumy to broń obosieczna – mogą zarówno zachwycić naszego rozmówcę, jak i zniechęcić go do nas. Dlatego właśnie należy pamiętać o kilku istotnych zasadach dotyczących doboru perfum. Najważniejsza z nich brzmi: perfumy nie mogą być zbyt intensywne. Zarówno przy doborze damskich perfum, jak i męskich lepiej zdecydować się na subtelne zapachy, które nie przytłoczą osób z naszego otoczenia. Unikajmy słodkich zapachów, a także ciężkich nut piżmowych, cedrowych, czy opium. Zdecydowanie powinniśmy unikać ciężkich i uwodzicielskich zapachów, ponieważ możemy zrobić na przyszłym pracodawcy wrażenie osoby nieprofesjonalnej. Warto też pamiętać o umiarze podczas stosowania perfum – nawet najpiękniejszy zapach może być źle odebrany, gdy wylejemy na siebie połowę flakonu, a naszego rozmówcę możemy przyprawić o zawrót głowy… 

Wybierając perfumy na rozmowę kwalifikacyjną postawmy na klasyczne nity zapachowe – świetnie sprawdzi się wanilia, lekkie, wiosenne kwiaty, delikatne nuty owocowe, a także świeże nuty cytrusowe i drzewne. Oczywiście nie oznacza to, że zapach wybrany na rozmowę o pracę musi być nudny – nic z tych rzeczy! Klasyka także może być intrygująca. Wybierz zapach, który idealnie podkreśli Twój charakter. 

Najlepsze perfumy na rozmowę kwalifikacyjną

Wciąż zastanawiasz się nad idealnymi perfumami na rozmowę kwalifikacyjną? Doskonałym wyborem dla Pań będą Guerlain Mon Guerlain, w których wyczuwalne są nuty lawendowe, bergamotka, irys, wanilia, jaśmin wielkolistny, a także australijskie drzewo sandałowe. To wspaniała klasyka – kobieca i delikatna jednocześnie. Dla mężczyzn świetnym wyborem będzie Hugo Boss Bottled United, będący połączeniem mięty i świeżych cytrusów.
Szeroki wybór perfum na rozmowę kwalifikacyjną, a także na inne okazje znajdziesz w perfumerii internetowej Kalaaps

comments icon1 komentarz
1 komentarze
88 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *