Różne

Pierwszy dzień w pracy opiekunki

• Zakładki: 24 • Komentarz: 7


Pierwszy dzień pracy opiekunki osób starszych

Jak się przygotować do pierwszego dnia pracy opiekunki osób starszych? Pierwsze spotkanie z podopiecznym nie zawsze jest przyjemne. Często osoby te nie chcą przyznać się, że potrzebują opieki, a opiekunowie wynajęci siłą przez ich rodzinę to w ich oczach wrogowie. Jak zjednać do siebie potrzebującego? Jak ułatwić sobie pierwszy dzień pracy jako opiekunka w Niemczech?

Rady

Przed samym wyjazdem postarajcie się odświeżyć swój język, przypomnijcie sobie podstawowe wyrażenia, zwroty, potrenujcie wymowę. Najlepiej przypomnieć sobie słownictwo związane z odżywianiem, aktywnością osób starszych, pielęgnacją. Przygotujcie również krótką informację o sobie, by się ładnie przedstawić i dobrze zaprezentować. Możecie ją zapisać na kartce. Powiedzcie kilka słów o swojej rodzinie, skąd przybywacie, jakie macie doświadczenia. Potknięcia językowe nie będą problemem, o ile będziecie otwarci na uwagi podopiecznego, o ile będziecie z uśmiechem przyjmować wszystkie komentarze. Zazwyczaj pierwszego dnia zapoznacie się z rodziną osoby, którą będziecie się opiekować. Zazwyczaj to dzieci osób starszych oprowadzają opiekunki po domu, tłumaczą jak działają sprzęty, czego wymagają, jak dbać o przestrzeń, a także wprowadzają w tajniki zachowania podopiecznych. To także moment, w którym zostaniecie poinformowani, gdzie jest apteka, lekarz, gdzie szukać pomocy.

Wszystkie niezbędne informacje zapisujcie sobie na kartce. Pamięć jest zwodnicza, może Was zawieść. Często w pierwszym dniu dwie opiekunki spotykają się i mogą wymienić informacje niezbędne do opieki nad seniorem. Wiedza o ulubionych zajęciach, programach, książkach, jest niezwykle cenna w budowaniu relacji z podopiecznym. Jeśli jesteś pierwszą opiekunką danej osoby, samodzielnie zbierzesz niezbędne informacje. Jak zbudować dobre relacje z podopiecznym może podpowiedzieć Wam doświadczona agencja pośrednicząca w kojarzeniu opiekunów z pracodawcami, taka jak Samaris24.eu.

To, co zapewni Wam dobry start w pracy to pozytywne nastawienie, cierpliwość i otwartość na drugiego człowieka. Czyli te cechy, dzięki którym wykonywanie zawodu opiekuna jest możliwe. Bez odpowiednich predyspozycji i chęci, sukcesu w tej pracy nie osiągniecie.

comments icon7 komentarzy
7 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

7 thoughts on “Pierwszy dzień w pracy opiekunki

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane