Firma

Szlabany na pilota – bezpieczeństwo oraz kontrola na najwyższym poziomie

• Zakładki: 907


Automatyczne szlabany parkingowe to systemy, które są stosowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz zarządzania wjazdem na parkingi, osiedla, czy tereny firmowe. Co warto wiedzieć na temat szlabanów z pilotem? Gdzie znajdują zastosowanie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak działają szlabany parkingowe na pilota?

Nowoczesne szlabany parkingowe obsługiwane są z reguły przy użyciu pilota, który umożliwia ich automatyczne podnoszenie i opuszczanie. Szlabany na pilota uniemożliwiają więc wjazd nieuprawnionym osobom, ułatwiając tym samym korzystanie z parkingu oraz jego dostępność dla uprawnionych osób, czyli pracowników danej firmy, czy klientów danego sklepu lub placówki. Automatyczne systemy parkingowe mogą być również połączone z płatnościami, czy biletomatem, co jest częstą praktyką w przypadku galerii handlowych, czy szpitali.

Zastosowanie szlabanów parkingowych

Szlabany parkingowe są powszechnie stosowane w wielu miejscach. Gdzie zatem można je spotkać? Występują przede wszystkim:

  • na terenie małych i dużych przedsiębiorstw (magazynów, biur, hal produkcyjnych, czy punktów usługowych),
  • na osiedlach domów wielorodzinnych oraz osiedlach mieszkaniowych,
  • w galeriach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych,
  • na parkingach przed szpitalami, sądami, czy urzędami państwowymi,
  • jako kontrola wjazdu na parkingi hotelowe.

Z czego wynika popularność stosowania szlabanów parkingowych? Przede wszystkim z tego, że szlabany na pilota skutecznie odgradzają wjazd na posesję, a co za tym idzie zwiększają kontrolę nad wjazdami i wyjazdami pojazdów z terenu obiektu. Dzięki temu nie tylko ułatwiają funkcjonowanie parkingu, ale również zwiększają bezpieczeństwo.

Czym kierować się przy wyborze systemu parkingowego ze szlabanem na pilota?

Chcąc zainstalować w swojej firmie automatyczny system parkingowy warto wziąć pod uwagę kilka parametrów, do których należy przede wszystkim:

  • dopuszczalna oraz wymagana intensywność pracy – należy ją dopasować do intensywności ruchu na parkingu;
  • szerokość przejazdu oraz długość ramienia szlabanu – warto pamiętać, że ramię powinno zasłaniać cały przejazd, a w przypadku szerszych przejazdów zaleca się zastosowanie dwóch szlabanów;
  • minimalny czas otwarcia szlabanu – jest to szczególnie ważne w miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdzie istotny jest krótki czas otwierania szlabanu parkingowego.

Oczywiście ważną kwestią jest również wsparcie techniczne oferowane przez producenta oraz serwis gwarancyjny. W związku z tym należy korzystać wyłącznie z rozwiązań sprawdzonych producentów, czego przykładem może być automatyka do bram oferowana przez firmę Beninca.

Podsumowując należy stwierdzić, że zastosowanie szlabanu z pilotem przed wjazdem na posesję pozwala skutecznie zarządzać ruchem na parkingu, a co za tym idzie pozytywnie wpłynąć na korzystanie z niego. Szukając tego typu rozwiązań warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Beninca, przy pomocy której powstał niniejszy artykuł.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
386 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *