Marketing

Torba reklamowa – najlepsza forma reklamy

• Zakładki: 50 • Komentarz: 1


Odpowiednia forma reklamy ma ogromne znaczenie – wpływa na to, jak klienci postrzegają firmę. W dzisiejszych czasach reklama na bilbordach czy słupach przestaje mieć tak ogromne znaczenie. Ludzie uodpornili się na tego typu sygnały i nie wywierają one na nich aż takiego wpływu. Z tego samego powodu bardzo popularne stało się umieszczanie reklam na przedmiotach codziennego użytku. Dlatego jedną z najbardziej skutecznych form reklamy są torby reklamowe – czyli najczęściej folie z nadrukiem.

Torba reklamowa – jakie są jej zalety

Zalety torby reklamowej

Folie z nadrukiem to przede wszystkim świetne nośniki reklamy zewnętrznej. Każda torba reklamowa jest bardzo pomocna we wszelkich działaniach marketingowych i promocyjnych. Szczególnie jeśli klient może używać jej wielokrotnie – to tylko wzmacnia jego pozytywne odczucia do przedmiotu, a tym samym podświadomie do marki. Na torbie reklamowej umieścisz chwytliwe hasło reklamowe, logo firmy, dowolny projekt graficzny i motyw uwydatniający szczególną cechę produktu lub oferty. Folie z nadrukiem są bardzo uniwersalne. Każdej z nich można nadać indywidualne cechy, tak aby odpowiednio pasowały do charakteru branży. Torba reklamowa z nadrukiem wykorzystywana jest w branży odzieżowej, spożywczej, obuwniczej, finansowej i wielu innych. Najlepiej stworzyć unikalną torbę reklamową – wtedy Twoja marka na długo zapadnie klientowi w pamięć.

Torba reklamowa – jaki rodzaj wybrać?

Jaki rodzaj torby reklamowej wybrać

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów toreb, na których nadrukujemy grafikę reklamową. Najpopularniejsza z nich to na pewno:

 • Folia z nadrukiem – grafika nanoszona jest na nią za pomocą technologii druku fleksograficznego. Dlatego, jeśli chcesz stworzyć skuteczną kampanię reklamową na torbach, to koniecznie odwiedź miejsce takie jak drukarnia fleksograficzna. Folia z nadrukiem jest dosyć tania w produkcji a przy tym wytrzymała. Po wyprodukowaniu można używać jej wielokrotnie.
 • Torba reklamowa z papieru – takie torby zdecydowanie zyskują popularność w ostatnim czasie. Nie tylko dlatego, że są modne, ale przede wszystkim dlatego, że są uważane za bardziej ekologiczne. Jednak nie jest to do końca prawda. Przy produkcji papieru zanieczyszcza się wodę i emituje się szkodliwe gazy. Często produkcja foli z nadrukiem jest dużo bardziej ekologiczna.
 • Torba reklamowa bawełniana – jest to na pewno torba modna, ekologiczna i funkcjonalna. Jej produkcja nie powoduje zanieczyszczania środowiska. Jednak w przeciwieństwie do foli z nadrukiem nie chroni ona artykułów przed wilgocią czy temperaturą.
 • Worek – torba reklamowa nie musi przybierać formy tradycyjnej torebki. W dzisiejszych czasach firmy poszukują innowacyjnych rozwiązań, które wyróżnią je na tle konkurencji. Z tego powodu umieszczają hasła reklamowe na popularnych wśród młodych osób workach. Tego typu torba jest bardzo wygodnym rozwiązaniem – klient może ją nosić jako plecak.

Torba reklamowa – jak zaprojektować odpowiednią grafikę

Grafika dla torby reklamowej

Wzór na torbie reklamowej powinien przyciągać wzrok i wyróżniać się na tle konkurencji.

 • Jeśli przystępujesz do projektowania grafiki, to na początku zastanów się, do jakiej grupy odbiorców jest skierowana Twoja oferta. Czy są to osoby młode, czy w średnim wieku? Czy to kobiety, czy mężczyźni? Zastanów się, jakie są potrzeby danej grupy odbiorców, jaka forma przekazu jest im najbliższa. Dopasuj to do charakteru Twojej branży. Czasem świetną reklamą jest zabawny rysunkowy żart, jednak czasem coś takiego po prostu nie pasuje.
 • Reklama musi być wiarygodna, wzbudzać zaufanie, nawiązywać więź emocjonalną z klientem. Tylko w takim przypadku jest skuteczna.
 • Pamiętaj o odpowiedniej hierarchii informacji. Zastanów się gdzie umieścić tekst czy obrazek. Jakie dane klient ma zobaczyć najpierw, a gdzie jego wzrok ma podążyć później.
 • Dobierz odpowiednie kolory. Pamiętaj, że każda barwa ma inny wpływ psychologiczny na odbiorcę. Niebieski wzbudza zaufanie, żółty powoduje rozluźnienie, a czerwony buduje napięcie. Czasem zamiast grafiki warto użyć ciekawego zdjęcia.

Teraz już wiesz, jak wybrać idealną folię z nadrukiem. A może znasz jakąś torbę reklamową, której grafika zwróciła Twoją szczególną uwagę? Może coś wyjątkowo Ci się spodobało lub zniesmaczyło? Podziel się swoją opinią w komentarzu!

comments icon1 komentarz
1 komentarze
63 wyświetlenia
bookmark icon

One thought on “Torba reklamowa – najlepsza forma reklamy

  Napisz komentarz…

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *