Firma

Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną?

• Zakładki: 30


Wyjazd integracyjny jest często bagatelizowany przez właścicieli dużych firm. Niesłusznie, ponieważ tego typu impreza oprócz swojego rozrywkowego charakteru, ma także swoje uzasadnienie. Wzajemna integracja pracowników, rozładowanie napięć emocjonalnych, zacieśnienie relacji oraz rozwój kreatywności to tylko niektóre zalety wyjazdu. Patrząc na korzyści wynikające z wyjazdu dla pracowników, podejdź do organizacji imprezy firmowej z rozmysłem! Impreza integracyjna na pewno się uda, jeżeli wcześniej wybierzemy odpowiedni hotel, który zapewni nam wygodę oraz ciekawą lokalizację.

Imprezy firmowe – czy warto je organizować?

Odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna. Z jakiego powodu? Niektórzy uważają, że trudno jest się dobrze bawić pod srogim okiem szefa. Jednak taka impreza to często jedyna możliwość by pracownicy wszystkich działów mogli się poznać i zintegrować.

Pracodawcy często wątpią w skuteczność wyjazdów integracyjnych, biorąc także pod uwagę koszty takich przedsięwzięć. Uważają, że jest to strata czasu, który pracownicy mogliby efektywniej wykorzystać. Wśród zarządu może pojawić się także obawa przed tym, że zintegrowany zespół to nic dobrego, ponieważ wtedy może się łatwiej i częściej sprzeciwiać. Czy jest to słuszne? Ciężko odnaleźć jednoznaczne opinie, jednak fakt, że imprezy integracyjne stają się coraz bardziej popularne i pożadane jest niezaprzeczalny.

Jakie korzyści płynął z imprez firmowych dla pracowników?

Tego typu imprezy szczególnie przydają się, kiedy do zespołu dołączają nowe osoby. Takie spotkanie na pewno wpłynie pozytywnie na atmosferę w pracy oraz poprawę wzajemnych relacji, co w przyszłości wyda owoc dobrej współpracy. Imprezy integracyjne pozwalają kadrze na poznanie się od strony mniej oficjalnej. Nie zawsze uczestnictwo w takich spotkaniach przemawia na korzyść pracownika, szczególnie gdy pozwala sobie na niekontrolowane zachowania i wypowiedzi…

Co zrobić, by impreza integracyjna była udana?

Zastanówmy się co, chcemy osiągnąć, organizując tego typu spotkanie. Warto spędzić ten czas kreatywnie, by wpłynąć pozytywnie na integrację w zespole. Korzyścią, którą osiągniemy, będzie na przykład rozładowanie negatywnych emocji i stresu, które gromadzą się podczas codziennej pracy. Aby uniknąć nudy i zwykłego pijaństwa podczas imprezy, dobrze jest zapełnić wspólnie spędzony czas ciekawymi atrakcjami. Także, dobrze, aby impreza odbyła się poza miastem, odpoczynek świeżym powietrzu będzie na pewno dobrą odskocznią od wszechobecnego hałasu panującego w mieście.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *