Marketing

Czym są roll-upy i jak wykorzystać ich potencjał reklamowy?

• Zakładki: 55


Czym są roll-upy i jak wykorzystać ich potencjał reklamowy?

Według ekspertów, roll-upy są obecnie jednymi z najskuteczniejszych nośników reklamowych. Właściwie zaprojektowane pozwalają przedsiębiorcy zaprezentować odbiorcom wybrany zakres świadczonych usług i co istotne, zrobić to w nowoczesny, atrakcyjny wizualnie sposób. Reklama za pomocą roll-upów może być realizowana na wiele sposobów – te nośniki reklamowe mogą być wykorzystane zarówno w siedzibie firmy, jak i w czasie różnego rodzaju wydarzeń i eventów. Oto, czym jest roll-up i w jaki sposób możemy wykorzystać go do realizacji swoich celów marketingowych!

Czym są roll-upy? Jaką pełnią funkcję?

W dzisiejszych czasach reklama musi być właściwie dopasowana do potrzeb i odczuć klientów. Wydawać by się mogło, że klasyczne, fizyczne nośniki reklamowe, systematycznie tracą na znaczeniu. Nic bardziej mylnego! Ich niesłabnącą skuteczność doskonale widać na przykładzie roll-upów, które doskonale łączą w sobie tradycyjną, fizyczną reklamę z unowocześnioną formą, która przyciąga uwagę odbiorców i zatrzymuje ją przy sobie na dłużej.

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/

Pod pojęciem roll-upu kryje się stojak reklamowy. Jest on zbudowany z zadrukowanej ścianki materiałowej, której wysokość może sięgać do 2 metrów. Materiał może zostać zwinięty do specjalnej skrzyneczki, drążek podtrzymuje go natomiast w wersji rozłożonej. Roll-upy są dostępne w różnych rozmiarach – ich najczęściej spotykana szerokość wynosi 85, 100 lub 120 cm. Są obecnie uznawane za jedne z najbardziej uniwersalnych, fizycznych nośników reklamowych, które mogą zostać wykorzystane w praktycznie każdej branży.

Roll-upy są także bardzo komfortowe w użytkowaniu. W wersji złożonej zajmują mało miejsca, przez co świetnie nadają się do przewożenia poza siedzibę firmy. Ich rozłożenie i ustawienie zajmuje natomiast kilka chwil i polega na wyjęciu materiału z kasety i jej podtrzymaniu na drążku. Najbardziej uniwersalne zastosowanie posiada tzw. roll up dwustronny, który jest zadrukowany z obu stron, przez co przekaz reklamowy jest widoczny dla szerszej publiczności, a sam stojak może zostać ustawiony w widocznym z dwóch stron miejscu.

Roll up dwustronny i jego zalety. Gdzie może zostać wykorzystany?

Wśród największych zalet roll-upów wymieniany jest przede wszystkim wysoki komfort użytkowania oraz uniwersalny charakter tych nośników reklamowych. Roll up dwustronny znajdzie zastosowanie w różnych miejscach oraz świetnie sprawdzi się w wielu sytuacjach. Może zostać ustawiony w siedzibie firmy, informując klientów o aktualnych promocjach i ofertach specjalnych. Reklama wykonana z materiałów przystosowanych do użytkowania na zewnątrz pomieszczeń może zostać z powodzeniem wykorzystana także poza budynkiem – można ją ustawić np. przed wejściem do firmy w celu zwrócenia uwagi przechodniów i zainteresowania ich ofertą.

Lekka konstrukcja roll-upów, ich mobilny charakter oraz prostota rozkładania sprawiają, że roll-up dwustronny idealnie nadaje się do zabierania ze sobą na różnego rodzaju wydarzenia. Firmy za pomocą tych nośników reklamowych chętnie dekorują swoje stoiska na targach, wystawach, a także zabierają je na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Roll-up pozwala firmie skutecznie zaznaczyć swoją obecność na danym wydarzeniu oraz zainteresować jego uczestników oferowanymi produktami lub usługami w nowoczesny i atrakcyjny wizualnie sposób.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
121 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *