porady

Film instruktażowy pierwsza pomoc

• Zakładki: 39


Pierwsza pomoc to tematyka, która w coraz większym stopniu wkracza w życie społeczne. Już dzieci w szkole podstawowej podczas zajęć zaczynają naukę udzielania pierwszej pomocy, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż im młodsze dzieci, tym łatwiej przyswajają wiedzę. W kolejnych latach tematyka pierwszej pomocy poruszana jest wielokrotnie, jest także obowiązkowym elementem podczas kursu prawo jazdy. Także coraz więcej osób dorosłych zdaje sobie sprawę, jak ważną umiejętnością jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Film instruktażowy z pierwszą pomocą dla dzieci i młodzieży

Materiały wykorzystywane podczas kursów pierwszej pomocy przyjmują różną formę. Najważniejsze, aby sposób instruktażu dostosowany był do wieku i możliwości osób, które mają się uczyć.

Jednym z popularnych rozwiązań jest wykorzystanie materiałów pomocniczych, które opracowane i przygotowane zostały przez specjalistów. Doskonałym sposobem prezentacji wiedzy teoretycznej może być film instruktażowy, jednak ważne są nie tylko kwestie merytoryczne, ale także sposób prezentacji materiału. Przygotowując bazę wiedzy dla najmłodszych uczniów, jak też młodzieży, dobrym rozwiązaniem jest podzielenie partii materiału na mniejsze części, podczas których uczestnicy szkolenia łatwiej skupią uwagę na rzeczach istotnych. W tej grupie wiekowej warto również wziąć pod uwagę sposób prezentacji wiedzy, co może w dużym stopniu podnieść atrakcyjność, a tym samym skuteczność prezentowanych informacji, jak np. omawianie zagadnień przez młodzież, opowiadającą o trudnych sprawach w sposób łatwy i przystępny.

Film instruktażowy pierwsza pomoc kierowany do dzieci i młodzieży opracować można w postaci odcinków, w podobny sposób, jak lubiane i chętnie oglądane przez tę grupę wiekową seriale. Ważne, aby materiał został tak przygotowany, by angażował uwagę uczestników. Poza filmami prezentującymi sposób udzielania pierwszej pomocy doskonałym uzupełnieniem kursu są także slajdy zawierające skompensowaną wiedzę, pozwalające powtórzyć i utrwalić materiał z danego zakresu. Szkolenia uzupełnione o testy sprawdzające poziom zdobytej wiedzy, które mogą stać się ciekawą formą podsumowania, pozwalającą na wprowadzenie elementów rywalizacji np. na forum klasy.

Film instruktażowy z pierwszą pomocą, a zajęcia praktyczne

Jeżeli jest taka możliwość warto zadbać, aby dzieci oraz młodzież mogły uczestniczyć w zajęciach z manekinem, podczas których będą mogły w praktyce wykorzystać przyswojone umiejętności. Ważne, aby zajęcia praktyczne odbywały się pod okiem fachowca, np. zawodowego ratownika medycznego czy strażaka, posiadającego odpowiednie przeszkolenie. Zajęcia praktyczne są doskonałą formą uzupełnienia wiedzy, zdobytej podczas zajęć teoretycznych.

Artykuł powstał we współpracy z firmą igom.com.pl.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
202 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *