Różne

Pensjonat tylko dla dorosłych. Czy to dobry pomysł?

• Zakładki: 64


Hotele dla dorosłych to od kilku lat silnie rosnący trend podróżniczy. Jednak miejsca noclegowe do których wstęp limitowany jest wiekiem, nie są zarezerwowane już tylko dla egzotycznych kierunków. W Polsce powstaje coraz więcej pensjonatów będących azylem wyłącznie dla dorosłych. Ten trend stale nabiera popularności, poniżej wyjaśniamy na czym polega wypoczynek w obiekcie noclegowym tylko dla dorosłych. 

Kto korzysta z miejsc przyjaznych dorosłym? 

Jeśli myślisz o stworzeniu pensjonatu tylko dla dojrzałych podróżników, warto poznać gości, którzy najczęściej odwiedzają tego typu miejsca. Zanim dostosujesz system rezerwacji do przyjmowania wyłącznie takich gości, sprawdź kim oni będą i czego oczekują od pobytu w pensjonacie przeznaczonym tylko dla dorosłych.

Pary i paczki znajomych

Zakochani to prawdopodobnie pierwsze skojarzenie. W ich życiu nie ma jeszcze dzieci, a wspólny czas chcą spędzać skupiając się na sobie. Takie osoby często będą szukać spokojnych warunków i towarzystwa w swoim wieku. Podobne wymagania będą miały grupki znajomych, choć oni nie zawsze szukają spokoju, to chcą wyrwać się w zaprzyjaźnionym gronie na weekendowy wypad za miasto, nie martwiąc się, że ich pobyt będzie komuś przeszkadzał. 

Rodzice 

Na pierwszy rzut oka może być to zaskoczeniem, ale zapewniamy, że to właśnie rodzice są jedną z grup najchętniej korzystających z tego typu obiektów noclegowych. Na co dzień zajęci wychowywaniem dzieci, uczestniczący w zabawach i kinder balach i choć z całego serca kochający swoje dzieci – podczas urlopu marzy im się odpoczynek od dziecięcych aktywności. 

Seniorzy 

Czyli ludzie, którzy przeważnie wychowali już własne dzieci, a czasem nawet i wnuki. Na co dzień często odciążają swoje dzieci w opiece nad wnukami, jednak podczas wypoczynku niechętnie będą słuchać radosnych okrzyków cudzych dzieci. Na wakacjach szukają spokoju i ciszy, o co trudno w rodzinnych pensjonatach. 

Ograniczenia wiekowe 

Warto jednak wspomnieć, że tak zwane pensjonaty tylko dla dorosłych, rzadko kiedy mają ograniczenia od 18 roku życia. Przeważnie jest to 12+ lub 16+, więc może to być też opcja dla rodzin z nastolatkami. Młodzież po 12 roku życia przeważnie zachowuje się znacznie ciszej i spokojniej niż młodsze dzieci, przez co nie przeszkadzają odpoczywającym dorosłym. 

Zalety pensjonatu dla dorosłych 

Dzieci są naszą przyszłością, są kochane i wspaniałe. Idea miejsc tylko dla dorosłych nie powstała z dyskryminacji dzieci, a bardziej chęci podkreślenia zalet tego, kiedy ich nie ma. 

Cisza i spokój 

Czyli coś, co w dużych obiektach pełnych dzieci, po prostu nie istnieje. Dzieci wyrażają swoje emocje i radość poprzez krzyk. Rozpiera ich energia i wszędzie ich pełno. Tak samo jak jest to urocze, może być też przytłaczające, szczególnie dla podróżujących bez dzieci. Mimo, że obecność wyłącznie dorosłych nie jest gwarancją ciszy i spokoju, szansa na ich odnalezienie jest znacznie większa. 

Design bez obaw

Jeśli jako właściciel obiektu noclegowego marzysz, o butikowym wystroju pełnym designerskich mebli albo o miejscu z charakterem pełnym unikatowej porcelany, obecność dzieci może budzić obawy. Zbity wazon, dziecięce dzieła sztuki malowane kredkami na drogiej tapecie czy sok rozlany na welurowym obiciu fotela –  to całkiem prawdopodobne scenariusze w miejscach nastawionych na rodzinne wyjazdy. Zdecydowanie rzadziej takie incydenty będą miały miejsce, gdy ograniczysz wiek gości do minimum 12 roku życia. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
56 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.