porady

Jak zapakować delikatne przedmioty, aby przeżyły transport?

• Zakładki: 32


Podróż bywa wielkim wyzwaniem – zarówno dla ludzi, jak i przedmiotów. Doskonale wiemy, że do podróży należy się w odpowiedni sposób przygotować. Niezależnie czy wysyłamy przedmioty paczką, czy szykujemy się do przeprowadzki, trzeba je właściwie przygotować, by na miejsce docelowe dotarły w dobrym stanie. W przypadku bardzo delikatnych przedmiotów dobre opakowanie może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zawartości paczki. Oczywiście to nie znaczy, że wysyłanie kruchych przedmiotów nie jest możliwe – przecież istnieje wiele sklepów internetowych oferujących szklane naczynia, porcelanę, sklepy z dekoracjami, a nawet sklepy ogrodnicze on-line wysyłające żywe roślinki. Sukces takiego przedsięwzięcia zależy od właściwego przygotowania i użytych materiałów.

Jak pakować szkło do wysyłki?

Zanim zabierzemy się za pakowanie paczki, warto wyobrazić sobie warunki i sytuacje, w jakich może się znaleźć. Będzie podróżować w samochodzie lub ciężarówce wraz z innymi paczkami, obok nich i pod nimi. Niekoniecznie będzie zawsze ustawiona w tej samej pozycji, warto więc zapakować ją w taki sposób, by była przygotowana na wszystkie ewentualności. Najważniejsze jest to, by przedmiot w paczce nie przemieszczał się. W tym celu najlepiej użyć folii bąbelkowej – i to raczej w większej ilości. Oszczędność w tej dziedzinie nie jest opłacalna. Nasz delikatny przedmiot owinięty solidnie folią bąbelkową wkładamy do mocnego kartonu z grubej tektury. Łączenia pudełka warto dodatkowo wzmocnić taśmą klejącą. Chcesz mieć 100% pewności, że karton i znajdujący się w nim przedmiot nie ulegną uszkodzeniu podczas transportu? Warto dodatkowo owinąć kartonowe pudełko mocną folią stretch, która stworzy dodatkową warstwę ochronną dla opakowania. Wszystkie niezbędne folie bąbelkowe i folie stretch możecie zamówić w firmie Opak-fol, zajmującej się produkcją opakowań foliowych. 

Jak zapakować do wysyłki rośliny?

Wyjątkowego zapakowania do wysyłki wymagają rośliny. W przypadku młodych sadzonek można po prostu zabezpieczyć korzonki wilgotnym ręcznikiem papierowym, który następnie owijamy w folię stretch. Następnie całą sadzonkę delikatnie owijamy folią bąbelkową, by lekko usztywnić roślinkę. Taki pakunek wkładamy do dopasowanego pudełka i dla większego bezpieczeństwa przyklejamy ją taśmą do wnętrza pudełka. Tak przygotowana paczka powinna przeżyć transport. Oczywiście pamiętajmy, żeby nie wysyłać roślin w czasie wysokich temperatur i przed weekendem! 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
47 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *