Finanse

Kalkulator pożyczki konsolidacyjnej – na czym polega?

• Zakładki: 152


Ilość i wysokość rat w różnych bankach przyprawia Cię o zawrót głowy, a spłata zobowiązań staje się coraz trudniejsza?

Skorzystaj z kalkulatora pożyczki konsolidacyjnej i zamień to w jedną, niższą ratę na dobrych warunkach. Podpowiadamy, czym jest pożyczka konsolidacyjna, jak działa kalkulator i na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty.

Co to jest pożyczka konsolidacyjna?

Pożyczka konsolidacyjna to specyficzna forma pożyczki gotówkowej, której celem jest spłata zaciągniętych wcześniej zobowiązań. Warunkiem jej otrzymania jest całkowita spłata wszystkich lub wybranych zobowiązań kredytowych. Zwykle możesz tu liczyć na niższą ratę oraz dodatkową gotówkę poza kwotą wypłaconą na spłatę zadłużenia.

Podane przez Ciebie i zweryfikowane przez instytucję finansową zobowiązania mogą zostać spłacone automatycznie jako transza pożyczki konsolidacyjnej lub wypłacone Tobie, z obowiązkiem spłacenia zadłużenia w określonym czasie. W tym wypadku zwykle masz na to kilka dni, a ponadto warunki umowy zobowiązują Cię do dostarczenia zaświadczenia o całkowitej spłacie kredytu (otrzymasz je zazwyczaj bezpłatnie od banku).

Korzyści z pożyczki konsolidacyjnej

Największym atutem pożyczki konsolidacyjnej dla zadłużonych jest jedna, relatywnie niska rata. Przekłada się to na oszczędność czasu i brak konieczności pilnowania harmonogramów wielu pożyczek, kredytów czy terminów spłaty kart kredytowych. Pożyczka konsolidacyjna skierowana jest do osób, które już posiadają większą ilość zobowiązań. Jedna rata pozwala lepiej uporządkować finanse.

Ta forma finansowania daje też ulgę budżetowi domowemu, gdyż zamienia kilka rat w jedną, niższą miesięczną płatność. Po pierwsze oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej dla zadłużonych jest zwykle niższe od oferowanego w przypadku klasycznej pożyczki gotówkowej. Po drugie, choć równie istotne, możesz tu liczyć na wydłużenie okresu kredytowania, a więc jeszcze niższą ratę miesięczną.

Ponadto bardzo często pożyczka konsolidacyjna nie jest obciążona dodatkowymi opłatami ani prowizją. W przypadku osób zadłużonych, gdy liczy się każda złotówka, jest to argumentem godnym rozważenia.

Istotnym elementem konstrukcji umowy tego rodzaju pożyczki jest też zwykle możliwość uzyskania dodatkowej gotówki z przeznaczeniem na dowolny cel. Możesz więc dzięki niej nie tylko pozbyć się kilku zobowiązań naraz, ale też otrzymać dodatkowe środki, a przy tym płacić niższą ratę. Pomoże Ci w tym kalkulator pożyczki konsolidacyjnej.

Jak działa kalkulator pożyczki konsolidacyjnej?

To proste narzędzie pozwoli Ci szybko obliczyć korzyści z konsolidacji posiadanych zobowiązań. W formularzu kalkulatora pożyczki konsolidacyjnej wpisz sumę zaciągniętych pożyczek i kredytów (jeśli potrzebujesz, uwzględnij też dodatkową gotówkę) i liczbę rat, na które chcesz rozłożyć swoją pożyczkę.

Narzędzie automatycznie wyświetli Ci nową ratę, wraz z podanym RRSO (rzeczywistą roczną stopą oprocentowania). Jeśli zależy Ci na konkretnej wysokości raty, możesz dowolnie zmieniać liczbę rat. Warto przy tym wiedzieć, że więcej rat oznacza niższą kwotę miesięcznego zobowiązania i odwrotnie.

Pożyczka konsolidacyjna – online czy w oddziale?

Jeśli zależy Ci na wygodzie i chcesz oszczędzić czas, najlepszym rozwiązaniem będzie szybki wniosek o pożyczkę konsolidacyjną online. Większość operacji będzie tu mocno zautomatyzowana, niezwłocznie poznasz decyzję kredytową, a umowę podpiszesz przez internet. Ta opcja wiąże się jednak z ograniczeniem kwotowym, które różni się w zależności od danej instytucji finansowej.

Jeśli potrzebujesz większej kwoty, konieczna może być wizyta w oddziale i dopełnienie formalności z pracownikiem firmy. Możesz w ten sposób uzyskać nawet kilkukrotnie więcej środków. Zajmie to trochę więcej czasu, jednak biorąc pod uwagę szereg korzyści wynikających z konsolidacji zobowiązań, zdecydowanie opłaca się to zrobić.

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka

Źródło:

https://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/po

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
134 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *