porady

Oszczędne zakupy z kartą rabatową? Jak kupować tylko potrzebne produkty?

• Zakładki: 228


Każdemu z pewnością przynajmniej raz zdarzyło się kupić jakiś produkt impulsywnie, mimo że tak naprawdę go nie potrzebowaliśmy. Większości natomiast oszczędzanie kojarzy się głównie z odmawianiem sobie przyjemności, ale wcale nie musi tak być! Wystarczy, że zawsze będziemy odpowiednio przygotowani do zakupów i dowiemy się, jak unikać sztuczek stosowanych przez sprzedawców. Czy karta rabatowa jest jedynym sposobem na odkładanie pieniędzy? Co jeszcze możemy zrobić, by nie narażać naszego budżetu?

Plan zakupów

Najczęściej popełnianym błędem jest chodzenie na zakupy bez listy potrzebnych produktów. Takie podejście sprzyja umieszczaniu w koszyku rzeczy, które zwykle nie są nam niezbędne. Przed wyruszeniem do sklepu powinniśmy więc szczegółowo zaplanować, jakie artykuły spożywcze będziemy w najbliższym czasie wykorzystywać. W związku z tym warto opracować jadłospis na cały tydzień tak, by zminimalizować ryzyko marnowania żywności w postaci resztek. Niektóre produkty można wykorzystać ponownie, na przykład mięso z gotowania zupy do farszu naleśnikowego lub ziemniaki z obiadu do przygotowania kopytek.

Karta rabatowa dla stałych klientów

Innym ciekawym sposobem na oszczędzanie na zakupach jest zapisanie się do programu lojalnościowego. Wiele sklepów prowadzi takie właśnie programy i jednocześnie oferuje karty rabatowe dla swoich klientów. Zazwyczaj wspomniane karty pozwalają obniżyć ostateczną cenę zakupów o ustaloną wartość procentową. Co więcej, niektóre sieci sklepów zapisanym członkom oferują dedykowane zniżki i kupony widoczne tylko dla nich i aktywne w określonym czasie. Jeśli zdarza nam się odwiedzać sklep którejkolwiek z sieci w miarę często, warto sprawdzić, czy nie mamy możliwości dołączenia do programu lojalnościowego.

Inne sposoby na oszczędzanie

Tak naprawdę istnieje mnóstwo sposobów na to, by nieco zaoszczędzić przy okazji regularnych wizyt w sklepach. Można na przykład szukać zamienników potrzebnych nam produktów. Zazwyczaj mają one niższą cenę, a jakością nie różnią się praktycznie wcale. W tym wypadku lepiej odwiedzać hipermarkety, które z reguły posiadają o wiele bogatszy asortyment. Istotną kwestią jest także kontrola wydatków, którą zapewnia płacenie gotówką. Używanie karty debetowej sprzyja nieplanowanym wydatkom i powoduje, że nie wiemy tak naprawdę, ile środków zniknęło z naszego konta.

Oszczędzanie przy okazji robienia zakupów może być bardzo łatwe. Wystarczy stosować się do kilku znanych i skutecznych rozwiązań, by nie musieć martwić się o znikające z konta fundusze.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Cardon.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
117 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *