Firma

Poradnik e-sprzedawcy – jak zapakować przesyłki niestandardowe?

• Zakładki: 33 • Komentarz: 1


Przesyłka niestandardowa - pakowanie
Jak zapakować przesyłki niestandardowe?

Branża e-commers rozwija się w Polsce bardzo prężnie. Za pośrednictwem sieci możemy kupić już praktycznie wszystko. Rozwój e-commers wiąże się z wieloma wyzwaniami dla właścicieli sklepów internetowych. Duża konkurencja i coraz większe wymagania Klientów sprawiają, że e-sprzedawcy muszą nieustannie pracować nad jakością produktów, intuicyjnością sklepu, obsługą Klienta i innymi elementami, które składają się na sukces sklepu internetowego. Jednym z tych niezwykle ważnych elementów jest przygotowanie towaru do wysyłki. To od jakości zapakowania zamówionych produktów zależy w dużej mierze zadowolenie kupujących. Przecież właśnie w momencie gdy paczkę podaje im kurier, Klienci mają pierwszą okazję zobaczyć swoje zamówienie. Ważne by ta chwila nie była dla niech rozczarowująca.

Jak spakować przesyłki niestandardowe? – wybór materiałów

Przygotowanie paczki do wysyłki może być nie lada wyzwaniem. W momencie gdy mamy do zapakowanie przedmioty o regularnym kształcie – ubrania, kosmetyki, środki czystości, produkty w kartonowych opakowaniach, to sprawa jest ułatwiona. Wystarczy odpowiedniej wielkości karton, lub specjalny worek z grubej folii i przesyłka jest gotowa do nadania. Sprawa komplikuje się, gdy wysyłany przedmiot ma niestandardową wielkość i kształt. Problem ten z pewnością znany jest właścicielom sklepów z dodatkami do wnętrz, dziecięcymi zabawkami czy sprzętem sportowym.

Folia bąbelkowa
Folia bąbelkowa

Najważniejsze jest, by dobrać materiał opakowania do wysyłanego przedmiotu. Mniejsze przesyłki niestandardowe można zapakować do odpowiednio dużego kartonu. Ważne jest jednak, by wolna przestrzeń w kartonowym pudełku była wypełniona. Gdy zadbacie o dobre wypełnienie wszystkich wolnych przestrzeni i luk powstałym pomiędzy pudełkiem a przedmiotem, wówczas zminimalizujecie ryzyko przemieszczania się przedmiotu w paczce i jego uszkodzenia. Do stworzenia takiego wypełnienia możecie użyć szarego papieru, starych gazet, fragmentów kartonu – choć najlepszym rozwiązaniem będzie folia bąbelkowa i styropianowe kuleczki.

Folia stretch – skuteczne pakowanie przesyłek niestandardowych

Zapakowanie niektórych przesyłek niestandardowych w karton, jest wręcz niemożliwe – na przykład ze względu na rozmiar. Wówczas doskonałym wyborem jest folia stretch, którą z łatwością owiniesz szczelnie nawet najbardziej skomplikowane kształty. Pakując przesyłki niestandardowe w folię stretch, warto wcześniej zabezpieczyć narażone na uszkodzenia elementy, owijając je folią bąbelkową lub używając fragmentów kartonu. Pamiętajcie, by zapewnić fragment płaskiej przestrzeni na przyklejenie listu przewozowego.

Tagi: przesyłki niestandardowe, jak zapakować przesyłki niestandardowe, przesyłki niestandardowe wysyłka

comments icon1 komentarz
1 komentarze
49 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Poradnik e-sprzedawcy – jak zapakować przesyłki niestandardowe?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *