Finanse

Windykacja długu – dlaczego warto ją zlecić firmie windykacyjnej?

• Zakładki: 118


Problem niepłaconych faktur staje się coraz większym problemem. Potęguje go rosnąca inflacja, a także nieusystematyzowana sytuacja w zakresie opodatkowania. Chociaż dotyczy on wszystkich firm, największe trudności w odzyskiwaniu należności mają firmy z sektora MŚP. Profesjonalna windykacja długu okazuje się najskuteczniejszym sposobem na odzyskanie należności. Dowiedz się, dlaczego warto ją zlecić firmie windykacyjnej.

Polubowna windykacja długu – szybszy proces odzyskiwania należności z zachowaniem dobrych relacji wierzyciela z dłużnikiem

Przedsiębiorcy, którzy starają się odzyskać należności na własną rękę, najczęściej – po nieskutecznych prośbach o zapłatę faktur – rezygnują z dalszej walki o pieniądze lub wysyłają przedsądowe wezwanie do zapłaty. W takiej sytuacji właściciele firm albo w ogóle nie odzyskują długu, albo ostatecznie sprawę kierują do sądu. Profesjonalne firmy windykacyjne w pierwszej kolejności podejmują próby polubownego porozumienia się z dłużnikiem. Każdy przypadek jest inny, nierzadko brak płatności wynika z faktu, że dłużnik mierzy się dokładnie z takim samym problemem, który prowadzi do utraty płynności finansowej. Będąc jednocześnie wierzycielem i dłużnikiem nie potrafi poradzić sobie z nieuregulowanymi przez siebie płatnościami. Dość powszechnie stosowanym rozwiązaniem tych trudności jest zastosowanie rozłożenia płatności na raty. Jego atutem jest nie tylko skuteczna i szybsza windykacja długu, ale również szansa na utrzymanie dobrych relacji biznesowych między wierzycielem a dłużnikiem w przyszłości.

Profesjonalna windykacja długu z wykorzystaniem wszystkich narzędzi prawnych

Profesjonalna windykacja należności wykorzystuje wszystkie dostępne narzędzia prawne. Do skutecznego odzyskiwania długów niezbędna jest więc obszerna wiedza z zakresu prawa cywilnego, jak i duże doświadczenie, które pozwala dostosować właściwe narzędzia z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji dłużnika i wierzyciela. Pracownicy profesjonalnych firm windykacyjnych znakomicie odczytują również mowę ciała, co pozwala trafnie dobierać metody pracy. Wszystko to sprawia, że windykacja długu prowadzona przez firmę windykacją jest efektywniejsza.

Pracownicy – najczęściej jeden opiekun klienta – wspierają wierzyciela na każdym etapie postępowania. Klient firmy windykacyjnej na bieżąco jest informowany o podejmowanych działaniach i postępie procesu windykacyjnego. Zapewniona jest mu również pomoc prawna, również w sytuacji, gdy polubowne rozstrzygniecie sporu nie było możliwe i sprawa zostaje skierowana do sądu. Niekwestionowaną zaletą skorzystania z profesjonalnej windykacji długu jest więc oszczędność czasu, wysoka skuteczność windykacji, a także możliwość zaliczenia kosztów windykacji na poczet kosztów uzyskania przychodów firmy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Inkaso On-Line.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
39 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *