Prawo

Drugi pozew ws. Amber Gold – czy istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy?

• Zakładki: 58


Upadek Amber Gold sprawił, że wiele osób utraciło swoje oszczędności. Czy istnieje szansa na ich odzyskanie? Okazuje się, że tak, a jest nią drugi pozew zbiorowy ws. Amber Gold.

Odzyskanie pieniędzy z Amber Gold – odszkodowania ze Skarbu Państwa

Nadzieją dla osób pokrzywdzonych wskutek upadku Amber Gold jest wyrok sądu ogłoszony 1 lipca 2022 roku (obecnie toczy się postępowanie apelacyjne), który nakazuje wypłatę odszkodowań ze Skarbu Państwa. Ich łączna suma ma opiewać na ponad 23 miliony złotych, a pokrzywdzeni, czyli osoby, które od marca 2011 roku do sierpnia 2012 r. wpłacały pieniądze do Amber Gold mają również prawo do ustawowych odsetek od przyznanych im odszkodowań.

Drugi pozew ws. Amber Gold

Osoby, które nie uczestniczyły w pozwie zbiorowym zakończonym wyrokiem z dnia 1 lipca 2022 mogą zapisać się na drugi pozew ws. Ambergold, który zostanie złożony dopiero po zakończeniu wspomnianego już postępowania apelacyjnego. Do tego momentu powinien zostać ogłoszony również wyrok w sprawie karnej przeciwko byłej prokurator zajmującej się aferą Amber Gold, co dodatkowo zwiększa szansę na uzyskanie korzystnego rozstrzygnięcia. Do drugiego pozwu warto jednak przystąpić już teraz, ponieważ pozwoli to nie tylko uruchomić bieg naliczania odsetek, ale skorzystać także z 50% zniżki na wynagrodzenie dla kancelarii prawnej.

Podsumowując należy stwierdzić, że walka o odzyskanie pieniędzy utraconych w aferze Amber Gold jest jak najbardziej zasadna. Podejmując ją warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, którą oferuje Kancelaria GKR Legal współpracująca przy tworzeniu niniejszego artykułu.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *