Prawo

Stała obsługa prawna sklepów internetowych – dlaczego warto?

• Zakładki: 70


Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego właściciel sklepu internetowego powinien skorzystać ze stałej, nie zaś dorywczej obsługi prawnej. Co daje związanie się z jedną kancelarią i obsługa prawna firmy przez jednego prawnika? O tym dziś, zapraszamy!

Wymagania prawne względem sklepu internetowego

Założenie i prowadzenie sklepu internetowego wymaga zaopiekowania się wieloma zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem i przetwarzaniem danych klientów. Przed uruchomieniem sklepu trzeba stworzyć i wdrożyć politykę RODO, a następnie regularnie dokumentować działania firmy. Potrzebne są klauzule, polityka prywatności i cookies, polityka bezpieczeństwa, regulamin sklepu. Korzystanie z jednej kancelarii i jednego prawnika pozwala wypełnić zobowiązania prawne szybciej i lepiej niż zrobiłby to prawnik dorywczy, muszący zapoznać się z sytuacją sklepu za każdym razem od nowa.

Interesuje Cię obsługa prawna firm? Łódź to miasto, w którym skorzystasz z usług radcy prawnego Małgorzaty Maciejewskiej – stacjonarnie lub online.

Koszt obsługi prawnej firm (w Łodzi lub online)

W związku z dużą liczbą dokumentów do przygotowania, zwłaszcza na wczesnym etapie działania sklepu internetowego, obsługa prawna zajmie sporo czasu. Żeby nie tracić pieniędzy, których sklep przecież jeszcze nie zarabia, warto wybrać obsługę stałą z ustaloną odgórnie stawką miesięczną. Opłata ryczałtowa pozwala zaoszczędzić. Alternatywą są opłata godzinowa oraz opłata za sprawę, obliczana każdorazowo i indywidualnie. Pamiętaj, że przy stałej współpracy odchodzi konieczność poznawania firmy i problemu, ponieważ radca prawny jest już zaangażowany w sytuację przedsiębiorcy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Radca Prawny Małgorzata Maciejewska.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *